W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Projekt pn.: "Więcej szans w powiecie stalowowolskim" 2014 rok - Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli
Archiwum programów i projektów
Projekt pn.: "Więcej szans w powiecie stalowowolskim" 2014 rok
Powiat Stalowowolski - Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki
pn.: "Więcej szans w powiecie stalowowolskim"
Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich
Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie
Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych
Okres realizacji projektu: 1 stycznia 2008 r. - 31 grudnia 2014 r.
Cel projektu: Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli.
Uczestnicy projektu w 2014 roku:
Osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Stalowej Woli, z których co najmniej 90% do 31.12.2013 roku nie było uczestnikami tego projektu, w tym:
osoby niepełnosprawne (co najmniej 5,8% uczestników),
osoby powyżej 50 roku życia (co najmniej 11,45% uczestników),
osoby powyżej 50 roku życia lub osoby młode poniżej 25 roku życia (łącznie co najmniej 50% uczestników projektu), w tym minimum 30% osoby, które nie mają zatrudnienia ani nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu (tzw. młodzież NEET) i przystąpią do projektu w ciągu 4 miesięcy od dnia rejestracji w PUP,
wszyscy nauczyciele figurujący w rejestrze PUP, którzy utracili zatrudnienie w instytucjach sektora oświaty (ostatnie miejsce zatrudnienia przed zarejestrowaniem się jako osoba bezrobotna) w okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r. i wyrażą chęć uczestnictwa w projekcie.
Możliwość powrotu uczestnika do projektu (maksymalnie 10%) dopuszcza się tylko w uzasadnionych przypadkach, w których udział zakończy się efektem zatrudnieniowym (jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, prace interwencyjne, refundacja kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy), a uczestnik nie powróci na tę formę wsparcia, w której brał już wcześniej udział.
Realizowane w 2014 roku działania:
staże – 400 osób,
szkolenia zawodowe (grupowe i indywidualne) – 160 osób,
szkolenia grupowe dla 60 osób
Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC,
Operator koparko-ładowarki kl. III,
Księgowość komputerowa,
Operator wózków jezdniowych z napędem silnikowym,
Obsługa urządzeń sprzątających,
szkolenia indywidualne dla 100 osób, w tym szkolenie z zakresu ABC przedsiębiorczości dla 60 osób, które rozpoczną działalność gospodarczą finansowaną ze środków projektu,
dotacje na podjęcie działalności gospodarczej – 100 osób,
refundacja kosztów wyposażenia / doposażenia stanowiska pracy – 70 stanowisk,
prace interwencyjne - 20 osób.
Wartość projektu w 2014 roku: 7.191.691,00 zł
Nabór wniosków:
W sposób ciągły do wyczerpania limitów odbywał się będzie nabór wniosków o:
skierowanie na szkolenie indywidualne,
przyznanie bezrobotnemu jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej,
zorganizowanie prac interwencyjnych,
udzielenie refundacji kosztów wyposażenia / doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.
Staże będą realizowane w procedurze konkursowej (cztery nabory wniosków). Ogłoszenia o naborach podawane będą w odrębnych komunikatach w siedzibie Urzędu i na stronie internetowej PUP (www.pupstalowawola.pl).
Terminy naborów na szkolenia grupowe będą ogłaszane w odrębnych komunikatach w siedzibie Urzędu i na stronie internetowej PUP (www.pupstalowawola.pl). Informacja o planowanych kierunkach szkoleń grupowych i zasadach rekrutacji na szkolenia znajduje się na stronie internetowej PUP w zakładce Formy aktywizacji > Szkolenia.